Patroni 2022 roku

Patroni 2022

Ibuk Libra, Legimi

Libra Ibuk

Covid 19 - Procedury

covid

...

 15mapa

Świat w jednym miejscu

Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2022 r.
„Świat w jednym miejscu”

Tydzień BibliotekTydzień Bibliotek oprócz finału dwóch konkursów („Czytanie to radość!” i „Literacki talent”) był okazją do spotkań z dziećmi przedszkolnymi i z uczniami szkół podstawowych powiatu poddębickiego.
W Bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne z dziećmi z Przedszkola Publicznego im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach i z uczniami Szkoły Podstawowej w Kłódnej, a my odwiedziliśmy przedszkolaków i uczniów z I klasy Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie, zaś w Dworku Marii Konopnickiej w Bronowie odbyły się zajęcia o Marii Konopnickiej i jej twórczości dla dzieci z Przedszkola w Uniejowie.

Zajęcia ilustrowane były teatrzykiem kamishibai – japońskim teatrem papierowym. Dzieci wysłuchały historii o znaczeniu współpracy i przyjaźni (teatrzyk „Dwa ptaszki”) oraz o różnicach między ludźmi (z wykorzystaniem teatrzyku „Brzydkie kaczątko”). Wszystkie zajęcia urozmaicane były zabawami i zwiedzaniem biblioteki. Łącznie w Tygodniu Bibliotek w zajęciach na miejscu uczestniczyło 127 dzieci, zaś poza biblioteką 80.

Na przesłaną do szkół i przedszkoli ofertę zajęć edukacyjnych na Tydzień Bibliotek odpowiedziały też inne szkoły, więc TB będzie u nas trwał dłużej.  

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek   Tydzień Bibliotek